70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej - wystawa mundurów.

W związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą zakończenia II wojny światowej, dla upamiętnienia zwycięstwa nad faszyzmem w naszym Liceum zorganizowano 20 maja wystawę i wykład dotyczący historii mundurów, ze szczególnym uwzględnieniem historii mundurów wojskowych polskich. Prelegentem zaproszonym był Pan Rafał Lach, pasjonat i kolekcjoner mundurów wojskowych. Najpierw została omówiona prezentacja multimedialna dotycząca historii umundurowania wojskowego od początku XVIII do czasów II wojny światowej a następnie zaprezentowano mundury w czasów II wojny i trochę późniejsze też. W roli modelów i modelek wystąpili uczniowie i uczennice naszego Liceum. Pan Rafał Lach omawiał bardzo dokładnie znaczenie różnych emblematów, baretek i oznaczeń rang oficerskich. Na zakończenie każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie w wybranych przez siebie mundurach. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. również wśród zaproszonych uczniów III klasy zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 20 przy ul. Pautscha.

zobacz w galerii...

27 maja 2015 | Powrót do spisu wiadomości