Msza Święta w intencji Ojczyzny 2016

W sobotę 3 września 2016 r. o godz. 1100 w Sanktuarium Golgoty Wschodu we Wrocławiu przy ul. Wittiga 10 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w ceremoniale wojskowym, której przewodniczył proboszcz parafii ojciec Damian Simonicz. W uroczystości wzięły udział delegacje naszej szkoły. Pod opieką pana Wojciecha Burzyńskiego naszą szkołę reprezentowały Poczty Sztandarowe Gimnazjum 20 oraz ZS nr 19.

Msza Święta w intencji Ojczyzny 2016

"Jak co roku, uroczystość zgromadziła przedstawicieli dolnośląskich organizacji kombatanckich zrzeszonych w Sanktuarium, członków Związku Sybiraku, Rodzin Katyńskich, Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Jaworzniaków, dyrektorów szkół i nauczycieli. Wśród uczestników mszy św. obecni byli: przedstawiciel Marszałka Województwa - p. Paweł Aszkiełowicz, Prezes Rodziny „Rodła”- p. Tadeusz Szczyrbak, przedstawiciel Ośrodka Pamięć i Przyszłość - p. Juliusz Woźny. Szczególnie cieszy obecność harcerzy z Hufca Wrocław Wschód i Hufca Czernica oraz licznych pocztów sztandarowych szkół: SP 61, SP 73, SP 91, ZS 9, ZS 19, Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 20, Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru z Kobierzyc."

Msza Święta w intencji Ojczyzny 2016

Cytowany tekst i zdjęcia ze strony: http://pamiecsybiru.wroclaw.pl/index.php?spid=2&news=278

10 września 2016 | Powrót do spisu wiadomości