Uczniowie LO XI uczestniczyli w warsztatach antropologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniach 27.05 i 3.06 w Katedrze Biologii Człowieka UWr odbyły się warsztaty antropologiczne zorganizowane przez Koło Naukowe "Kostka". W warsztatach wzięli udział pasjonaci kryminalistyki i serialu "Kości", podczas których zagłębiali tajniki anatomii kości. Uczyli się rozpoznawać poszczególne partie szkieletu, składali szkielety osób dorosłych oraz dzieci, rozpoznawali wiek i płeć.
Tutaj zdjęcia z warsztatów
Na zakończenie warsztatów wzięli udział w krótkim wykładzie z prymatologii i mieli możliwość porównania czaszek ludzkich z czaszkami małp, małpiatek i małp człekokształtnych. Najbardziej wytrwali uczestnicy zapoznali się także z tajemnicami egipskiej mumifikacji.
Już w najbliższym roku szkolnym planujemy udział w Nocy Biologów podczas której zapoznamy się z eksploracją pochówków szkieletowych. Zapraszamy zainteresowanych KOŚĆMI. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panią Joanną Zych.

9 czerwca 2017 | Powrót do spisu wiadomości