Pokaz mundurów

Dnia 29.11.2017 w rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego w naszej szkole miały miejsce dwie prezentacje i pokaz mundurów ze zbiorów Pana Rafała Lacha, historyka, kolekcjonera i pasjonata wojskowości, zaprzyjaźnionego z naszą szkołą. Prezentacje dotyczyły historii symboli narodowych polskich od początku istnienia państwa polskiego do czasów współczesnych.oraz historii umundurowania polskiego od czasów saskich do II wojny światowej. Obie prezentacje przeplatane były pokazem i dokładnym omówieniem mundurów wojskowych z okresu po II wojnie światowej, zarówno polskich jak i amerykańskich, niemieckich i czeskich. Na zakończenie chętni uczniowie mogli przebrać się we wskazany przez siebie mundur i zrobić sobie zdjęcie.
Beret czerwony żandarmerii wojskowej polskiej, mundur niemiecki, czeski, zdjęcie podwójne - marynarka polska, mundur amerykański. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zdjęciowej.

12 grudnia 2017 | Powrót do spisu wiadomości