Światowy Dzień Wody

W czwartek 22.03.2018 r. uczniowie klasy 2P i 3P pod opieką nauczycieli: Andrzeja Starużyka i Grzegorza Jatczyszyna uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wody, które odbyły się na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia Wody było: „Woda dla natury”. Światowy Dzień Wody jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de JaneiroBrazylii, w ramach Agendy 21 i obchodzonym każdego roku w marcu. Wówczas na całym świecie organizuje się różnego rodzaju przedsięwzięcia, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy gospodarki wodnej. Powodem jest fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. W ramach obchodów Światowego Dnia Wody Biuro Rekrutacji przedstawiło interesującą ofertę dla przyszłych studentów. Zostały przygotowane wykłady, seminaria, oraz warsztaty i stanowiska informacyjno-wystawowe. Uczniowie zapoznali się z kierunkami studiów realizowanych na pięciu wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego oraz zasadami rekrutacji. Wysłuchali kilku interesujących wykładów dotyczących znaczenia wody dla gospodarczej działalności człowieka i problematyki związanej z jej racjonalnym wykorzystaniem. W holu Centrum Naukowo-Dydaktycznego zorganizowane były stanowiska informacyjno-wystawowe wystawione przez firmy i instytucje związane z gospodarką wodną takie jak: AQUA SERWIS S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Oddział we Wrocławiu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych Oddział we Wrocławiu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, a także Samorząd Studencki i Studenckie Koła Naukowe Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Światowy Dzień Wody

23 marca 2018 | Powrót do spisu wiadomości