Zawody międzyszkolne

Siatkarki w jedenastce

13 grudnia 2012 r w naszej szkole odbyły się rozgrywki strefy Wrocław-Wschód licealiady dziewcząt w piłce siatkowej. Naszą szkole odwiedziły reprezentacje siedmiu szkól średnich i rozegrane zostały cztery spotkania. W pierwszym meczu LO X wygrało z LZN 2 : 0 (25 - 4, 25 - 21), w drugim meczu IX LO po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonało LO III 2 : 1 (28 - 26, 21 - 25, 15 - 8). Trzeci mecz to rywalizacja reprezentantek Gwardii Wrocław, które uczą się w LO IILO XIV. Po bardzo ładnym spotkaniu "dwójka" zwyciężyła 2 : 0 (25 - 16, 25 - 20). Tutaj zdjęcia z meczu LO XI vs LO I.

Ostatni mecz tego dnia to spotkanie naszych dziewcząt z LO I. Już podczas rozgrzewki okazało się, że nie będzie prosto, gdyż kontuzji doznała kapitan zespołu Kinga Krzyżoszczak. Kinga wykazala wielką wolę walki i pomimo bólu zagrala w meczu (jak się okazało następnego dnia Kinga grala ze zlamanym palcem!!!). Nasze dziewczęta zagrały bardzo dobre spotkanie i pomimo chwili przestoju w drugim secie pewnie zwyciężyły 2 : 0 (25 - 19, 25 - 22). Warto dodać, że dziewczyny miały doping najwyższej jakości - kibicowal im między innymi pan dyrektor Wiesław Filipiak, pani Czesława Pawłowska, pan Paweł Rańda oraz uczniowie klasy 1 SW. Reprezentację naszych siatkarek prowadzi pani Magdalena Wesołowska-Rańda.

We wtorek 18 grudnia 2012 r. nasza reprezentacja będzie walczyła w bardzo trudnym pojedynku z LO II o awans do dalszej fazy rozgrywek. Trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny!

Nasze dziewczyny grały w następującym składzie: Kinga Krzyżoszczak, Ewelina Chmielewska, Agata Witwicka, Monika Sylwestrzak, Natalia Dudek, Jasma Reoudani, Monika Słupska oraz Kamila GóreckaJoanna Dańczuk.

16 grudnia 2012 | Powrót do spisu wiadomości