im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Zawody międzyszkolne

Taekwondo olimpijskie

W miniony weekend 19-20.03.2022 r. Uczennica klasy sportowej IId Maja Maroszek brała udział w Pucharze Świata G2 w Lommel/Belgia. Turniej Belgian Open Taekwondo to najstarszy i najlepiej obsadzony Puchar Świata w Europie.

W zawodach uczestniczyło 1187 sportowców z 67 różnych krajów, 90 sędziów z 45-ciu krajów w tym wielu medalistów i Mistrzów Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Pekinu i Londynu. Na zaproszenie organizatora gościem specjalnym był Prezydent Światowej Federacji Taekwondo (WT) Dr Chungwon Choue. Nasza uczennica jako jedna z nielicznych Polek zdobyła na tym turnieju medal. Po zaciętych trzech pojedynkach Maja zajęła wysokie trzecie miejsce w bardzo wymagającej kategorii wagowej f49kg (kat. wagowa olimpijska). Warto dodać, iż w pierwszej walce Maja wysoko pokonała Bułgarkę, utytułowaną byłą medalistkę Mistrzostw Europy Kadetów z 2020 r. f51 kg., w drugiej równie dobrą Greczynkę, w trzeciej walce po bardzo zaciętym pojedynku ulegliśmy zawodniczce z Hiszpanii 1:2 w rundach. Zawody odbyły się na pilotażowym regulaminie rozgrywania walki o którym dowiedzieliśmy się w dniu zawodów. Z nowych przepisów jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż preferują walecznych zawodników, wysokie tempo i wszechstronną walkę, która jest bardziej widowiskowa dla oka, czyli to co kochamy najbardziej. Tutaj atut wzrostowy nie będzie już miał tak dużego znaczenia. Gratulacje dla całego Waszego Teamu.