im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Zawody międzyszkolne

Koszykarki tuż za podium

Na czwartym miejscu zakończyły rywalizację w Mistrzostwach Wrocławia nasze koszykarki. Zawody finałowe odbyły się 25 listopada 2013 r. w XV LO na Nowym Dworze. Do rywalizacji o medale przystąpiły cztery najlepsze zespoły żeńskie we Wrocławiu.

W pierwszym meczu półfinałowym II LO pokonało XV LO. W drugim półfinale nasze dziewczyny zmierzyły się z IX LO. Koszykarki z XI LO przegrały jak się później okazało z Mistrzyniami Wrocławia 26 do 38. W meczu tym punktowały w naszym zespole - Spaszewska 6, Jurek 4, Sylwestrzak 8, Gorzelak 4, Słupska 4.

Mecz o III miejsce stał na bardzo wyrównanym poziomie i jeszcze na koniec trzeciej kwarty widniał wynik 14 : 14 po wspaniałej "3" Moniki Sylwestrzak równo z syreną kończącą tą kwartę. W ostatniej kwarcie gospodynie postawiły kropkę nad "i" zwyciężając w całym meczu 24 : 16. W meczu tym punktowały w naszym zespole - Spaszewska 4, Sylwestrzak 12.

W finale IX LO rozgromiło II LO zwyciężając z przewagą ponad 20 punktów.

Nasze koszykarki grały w składzie: Monika Sylwestrzak, Monika Słupska, Iga Jurek, Małgorzata Spaszewska, Kinga Bilińska oraz rezerwowe Nikola Gorzelak, Ewa Hałaczkiewicz, Klaudia Dyjewska i Eliana Maciejewska. Reprezentacją w finałach opiekował się mgr Łukasz Szwiec.