im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Zawody międzyszkolne

Finały Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

W czwartek 5 czerwca 2014 r. na Stadionie Olimpijskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Naszą szkolna reprezentacja składała się z 12 dziewcząt oraz 16 chłopców. W zawodach wystartowało ponad 500 uczniów z Dolnego Śląska. Drużynowo nasze dziewczęta zajęły 11 miejsce na 24 szkoły, natomiast chłopcy 9 miejsce na 26 szkół.

Tutaj zdjęcia z zawodów

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Magdalena Zdybel z klasy 2 SW, która zajęła III miejsce na Dolnym Śląsku w mocno obsadzonej konkurencji pchnięcia kulą. Pozostali nasi uczniowie uzyskali również bardzo wartościowe wyniki, które zasługują na wyrazy uznania. Arek Stawiarski zajął 5 miejsce na 1500 metrów, Michał Poznański był szósty w rzucie oszczepem (obaj 2 SP), Ola Gróbarczyk (1 SW) szósta w skoku wzwyż, Kacper Dobrowolski (1 SW) był ósmy na 800 metrów, Norbert Kowalczyk (1 SP) zajął 9 pozycję w biegu na 100 metrów, Kacper Kaczmarek (2 SP) był 9 w biegu na 400 metrów, Maciej Górski (1 SP) również był 9 w biegu na 3000 metrów. Nasze sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców zajęły bardzo dobre ósme miejsca. Dziewczęta biegły w składzie: Ula Chełkowska, Sylwia Jankowska (obie 2 SW), Ola Gróbarczyk (1 SW) oraz Roksana Fortuniak (1 B). Chłopcy wystartowali w składzie: Tomasz Grzyb (1 SP), Martin Lewczuk (2 SW), Damian Łysiak (2 B) oraz Norbert Kowalczyk (1 SP).

Do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami zawodów oraz osiągnięciami naszych reprezentantów (zaznaczeni na żółto) zapraszam poniżej:

Tutaj oficjalne wyniki zawodów - Lekkoatletyka 2014

Gratulacje oraz podziękowania za wkład, wysiłek oraz zaangażowanie składamy wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach. Reprezentacją dziewcząt opiekowała się pani Magdalena Wesołowska-Rańda, natomiast chłopcami pan Łukasz Szwiec. Doradcą w konkurencjach technicznych był pan Tomasz Jęsiak.