Zawody międzyszkolne

Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych

We wtorek 30 września 2014 r. na terenie kąpieliska "Morskie Oko" odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Naszą szkolę reprezentowały zarówno sztafeta żeńska jak i męska. Sztafeta żeńska w składzie: Aleksandra Gróbarczyk 2SW, Weronika Stoga, Urszula Chełkowska (obie 3 SW), Bogusia Gróbarczyk 1 SW, Kinga Bilińska 2 B, Kinga Kalecińska, Ewa Ligocka (obie 2 SW), Roksana Fortuniak 2 B, Justyna Maciejczyk, Agnieszka Dobrowolska oraz rezerwowa Dominika Maćków (wszystkie 1 A). Każda z dziewczyn miała do pokonanie dystans około 1000 metrów. Żeńska sztafeta ostatecznie zajęła 11 miejsce na 16 sztafet.

Tutaj zdjęcia

Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Niesamowitą niespodziankę sprawiła nasza męska sztafeta wygrywając Mistrzostwo Wrocławia i na ostatnich metrach zwyciężając z niepokonanymi od lat lekkoatletami z II LO. Jako opiekun naszej sztafety byłem przekonany o tym, że mamy mocny i wyrównany zespół. Byłem również pewny, że znajdziemy się w pierwszej trójce, natomiast I miejsce było raczej w sferze marzeń. Siłą naszej sztafety jest mocny i wyrównany poziom. Każdy z chłopców miał do pokonanie dystans około 1200 metrów. Każdy z chłopców pokonał go w zbliżonym czasie. "Wisienką na torcie" był bieg Mateusza Chodorskiego na ostatniej zmianie. Mateusz odrobił dystans około 30 metrów do zawodnika LO II i na ostatnich metrach wyprzedził go niczym "tramwaj" co widoczne jest na filmiku.

Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Oto czasy uzyskane przez poszczególnych reprezentantów: Arek Stawiarski 3:30, Dawid Fudali 3:48 (obaj 3 SP), Marcin Mirzyński 3:41 1 SW, Daniel Dudek 3:43 1 SP, Paweł Kucharczyk 3:47, Piotr Kucharczyk 3:48, Kacper Dobrowolski 3:45 (wszyscy 2 SW), Karol Stachowiak 3:35 3 SW, Sebastian Stawiarz 3:37 2 SP, Mateusz Chodorski 3:15 2 B. Rezerwowy Karol Kosik 2 SW.

Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Już w czwartek 9 października nasi reprezentanci będą rywalizować w Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbędą się w Olszynie koła Lubania. Reprezentacjami opiekował się mgr Łukasz Szwiec.

1 października 2014 | Powrót do spisu wiadomości