Zawody międzyszkolne

Piłkarze halowi trzeci na Dolnym Śląsku

W środę 25 lutego 2015 r. w Kamiennej Górze odbył się Dolnośląski Finał w halowej piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Przemysław Salamaga, Kacper Kaczmarek, Jakub Bohdanowicz, Arkadiusz Stawiarski, Mateusz Cieślak, Michał Poznański (wszyscy 3 SP), Mateusz Chodorski 2 B, Kacper Dobrowolski, Piotr Kucharczyk oraz Paweł Kucharczyk (wszyscy 2 SW) wywalczyła brązowe medale i tym samym znalazła się w trójce najlepszych szkół w województwie dolnośląskim. Jest to największe osiągnięcie w grach zespołowych w historii naszej szkoły.

Tutaj zdjęcia

Piłkarze halowi trzeci na Dolnym Śląsku

Do rywalizacji w finale przystąpiły cztery reprezentacje, które zwyciężyły w swoich strefach. Strefę jeleniogórską wygrali gospodarze, czyli ZSZ i O w Kamiennej Górze, strefę legnicką wygrał ZST i O w Legnicy, strefę wałbrzyską wygrało II LO w Dzierżoniowie, natomiast strefę wrocławską wygrało XI LO z Wrocławia.

Piłkarze halowi trzeci na Dolnym Śląsku

Finałowy turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". W wyniku świetnego losowania przez pana Wojciecha Burzyńskiego nasza reprezentacja rozgrywała mecze 1, 3 oraz 5. W pierwszym meczu "Jedenastka" zmierzyła się z II LO z Dzierżoniowa. Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasi chłopcy przegrali 1 : 0 tracąc bramkę z rzutu wolnego na 30 sekund przed końcem meczu. Dodatkowo nasi piłkarze w tym fragmencie spotkania grali z przewagą jednego zawodnika. Cała ta sytuacja wpłynęła bardzo niekorzystnie na morale naszego zespołu. Bardzo dobrze wykorzystała to drużyna z Legnicy, która "rozbiła" naszą reprezentację 7 : 0 w kolejnym spotkaniu.

W tej części turnieju jako opiekunowie obawialiśmy się, że nasi chłopcy już się nie "podniosą z kolan", a przecież do rozegrania pozostał jeszcze ostatni mecz decydujący o medalach. Wyniki turnieju tak się ułożyły, że przedostatni mecz decydował o III miejscu, natomiast ostatni o zwycięstwie w zawodach. W przedostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami turnieju, czyli Kamienną Górą. Pozytywnymi aspektami było to, że nasi rywale grali mecz po meczu, a także to, że zostali "rozbici" przez Dzierżoniów 8 : 1, natomiast negatywnymi było to, że z gospodarzami gra się najtrudniej oraz to, że strzelili oni w turnieju już 5 bramek (my przed tym meczem byliśmy bez zdobytego gola). Dodatkowo Kamiennej Górze do III miejsca wystarczał remis.

Do walki o medale nasza reprezentacja przystąpiła skoncentrowana i pierwszą połowę wygrała 3 : 0. Na słowa uznania zasłużył Michał Poznański, który "uwijał się jak w ukropie" broniąc dostępu do naszej bramki i chroniąc nasz zespół przed utratą kilku goli. W drugiej połowie jednak coś się zacięło i do głosu doszli gospodarze. Najpierw strzelili pierwszą bramkę, aby za chwilę zdobyć bramkę kontaktową. Gdyby nie świetna postawa Przemka Salamagi, który bronił w drugiej połowie wynik mógłby być zupełnie inny. Ostatecznie XI LO wygrało 4 : 3 i sięgnęło po brązowe medale. Bramki w tym meczu zdobyli: Kacper Kaczmarek 2 oraz Mateusz CieślakJakub Bohdanowicz.

Postawa kapitana zespołu Przemka Salamagi została doceniona, za co został wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika naszego zespołu.

Piłkarze halowi trzeci na Dolnym Śląsku

W ostatnim meczu Legnica zremisowała z Dzierżoniowem 2 : 2 i to właśnie tym drugim wystarczyło do zwycięstwa w turnieju. Ostateczna kolejność najlepszych szkół na Dolnym Śląsku w halowej piłce nożnej wyglądała następująco:

1. II LO Dzierżoniów,

2. ZST i O w Legnicy,

3. XI LO Wrocław,

4. ZSZ i O w Kamiennej Górze.

Reprezentacją halowych piłkarzy nożnych opiekowali się: mgr Wojciech Burzyński oraz mgr Łukasz Szwiec.

26 lutego 2015 | Powrót do spisu wiadomości