Zawody międzyszkolne

Licealiada w siatkówce plażowej

24 i 25 maja w Gimnazjum nr 5 rozegrany został turniej piłki siatkowej plażowej.

24 maja, jako pierwsze, grały nasze dziewczyny.

W skład reprezentacji wchodziły dziewczęta z pierwszej klasy siatkarskiej.

Były to: Natalia Stachowska

Julia Horoszkiewicz

Joanna Beliczyńska

Zespołów bylo, aż szesnaście.

Pierwszy mecz nasze reprezentantki przegrały na przewagi 1:2, natomiast następne mecze pod presją rozgrywały na swoją korzyść.

Gdy były już w ósemce przegrały z VII LO po bardzo zaciętym pojedynku.

Podsumowując, nasze XI LO zajęło siódme, szczęśliwe miejsce, co dla uczennic pierwszej klasy jest bardzo wysokim osiągnięciem.

25 maja grały męskie zespoły. Zespołów było osiemnaście.

Uczniowie z klasy drugiej - siatkarskiej, pokazali swoje umiejętności i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Po dwóch wygranych meczach, przyszło nam się zmierzyć z III LO i na przewagi przegraliśmy te zawody.

Gdy dotarliśmy do sześciu najlepszych zespołów we Wrocławiu przegraliśmy z VII LO i zajęliśmy piąte, bardzo dobre miejsce.

Reprezentacja chłopców: Łukasz Opałka

Marcin Długosz

Arkadiusz Skibiński

Zarówno męski jak i żeński turniej był rozgrywany systemem brazylijskim. System ten używany jest jako oficjalny system Polskiego Związku Piłki Siatkowej w zmaganiach kobiet i mężczyzn w Mistrzostwach Polski. Tym systemem grane są również rozgrywki młodzieżowe. System brazylijski umożliwia odniesienie zwycięstwa nawet drużynie, która przegrała jeden mecz. Marcin Jarosz