Aktualności sportowe

Lekcja z Mistrzem - zajęcia z koszykówki z Maciejem Zielińskim

We wtorek 10 lutego 2015 r. w naszej szkole gościliśmy koszykarską legendę Wrocławskiego Śląska oraz Reprezentacji Polski pana Macieja Zielińskiego. Pan Maciej Zieliński to ośmiokrotny Mistrz Polski w piłce koszykowej z drużyną Śląska Wrocław, a także wielokrotny reprezentant naszego kraju w tej dyscyplinie. Razem z kolegami z reprezentacji dwukrotnie zajął 7 miejsce w Mistrzostwach Europy (1991 i 1997).

Tutaj zdjęcia

Lekcja z Mistrzem - zajęcia z koszykówki z Maciejem Zielińskim

Aktualnie pan Maciej jest posłem na Sejm RP oraz ambasadorem akcji "Stop zwolnieniom z WF-u". W naszej szkole zjawił się na zaproszenie pani Magdaleny Wesołowskiej-Rańdy, aby zachęcać naszych uczniów do aktywności fizycznej oraz przedstawić podstawy piłki koszykowej.

Lekcja z Mistrzem - zajęcia z koszykówki z Maciejem Zielińskim

W zajęciach z naszym gościem uczestniczyli reprezentanci szkoły w koszykówce, natomiast pozostali uczniowie obserwowali poczynania swoich kolegów z ławki. Pan Maciej przeprowadził rozgrzewkę, a następnie podstawowe ćwiczenia koszykarskie takie jak: podania piłki, kozłowanie piłki, atak w przewadze 2 na 1.

Lekcja z Mistrzem - zajęcia z koszykówki z Maciejem ZielińskimLekcja z Mistrzem - zajęcia z koszykówki z Maciejem Zielińskim

Następnie nasz gość zaprosił uczniów do rywalizacji. Pan Maciej bronił, a uczniowie atakowali kosz. Jeżeli uczniowie trafili do kosza to pan Maciej wykonywał 5 ugięć ramion w podporze przodem, natomiast jeżeli z akcji zwycięsko wychodził nasz gość to "pompowali" uczniowie. Na koniec zajęć został rozegrany krótki mecz koszykówki. Po meczu uczniowie mieli możliwość zadania pytań oraz uzyskać autograf od pana Macieja Zielińskiego.

22 lutego 2015 | Powrót do spisu wiadomości