Aktualności sportowe

Dzień Piłkarza w XI LO - "III Halowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie"

W środę 25 lutego 2015 r. odbyła się w naszej szkole cykliczna już impreza pod nazwą "Dzień Piłkarza w XI LO". W ramach tej imprezy odbyły się dwa wydarzenia. Pierwszym wydarzeniem był "III Halowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie" w ramach którego reprezentacje szkół gimnazjalnych walczyły o puchar Dyrektora XI LO pana Wiesława Filipiaka. Drugim wydarzeniem było spotkanie w szkolnej auli z piłkarzami Śląska Wrocław. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski oraz uczestnik zeszłorocznej edycji naszego turnieju, a także uczeń naszej szkoły Maciej Pałaszewski.

Tutaj zdjęcia z "Dnia Piłkarza w XI LO"

Tutaj film o naszych gościach

Dzień Piłkarza w XI LO -

Do rywalizacji o Puchar Dyrektora XI LO w "III Halowym Turnieju Piłkarskim - Futbol na Wielkiej Wyspie" przystąpiło sześć zespołów, mianowicie: Gimnazjum nr 4 (opiekun Krzysztof Górka), Gimnazjum nr 19 (opiekun Tomasz Woźnicki), Gimnazjum nr 20 (opiekun Przemysław Bednarek), Gimnazjum nr 21 (opiekun Arkadiusz Domaszewicz), Gimnazjum nr 29 (opiekun Mateusz Kaluźniak) oraz Śląsk Wrocław (opiekun Marek Kowalczyk). Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". O zwycięstwie decydowała zdobyta ilość punktów, a następnie wynik bezpośredniego pojedynku. Czas gry pojedynczego spotkania wynosił 2 x 4 minuty. W sumie rozegrano 15 spotkań w których strzelono 149 goli, co dało średnio 9,93 bramek na mecz.

W "III Halowym Turnieju Piłkarskim - Futbol na Wielkiej Wyspie" wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 19, która zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. Drugie miejsce zajął zespół Śląska Wrocław z czterema zwycięstwami, natomiast trzecie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 4, która uzyskała tyle samo punktów co Gimnazjum nr 21, natomiast okazała się lepsza w bezpośrednim pojedynku. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, natomiast zawodnicy pierwszych trzech drużyn zostali nagrodzeni medalami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy za uczestnictwo w naszej imprezie.

Dzień Piłkarza w XI LO -

Oto oficjalna kolejność turnieju:

I miejsce: Gimnazjum nr 19 - 15 pkt (bilans bramek strzelonych do straconych: 30 : 15),

II miejsce: Śląsk Wrocław - 12 pkt (34 : 17),

III miejsce: Gimnazjum nr 4 - 6 pkt (14 : 26),

IV miejsce: Gimnazjum nr 21 - 6 pkt (27 : 34),

V miejsce: Gimnazjum nr 20 - 3 pkt (21 : 26),

VI miejsce: Gimnazjum nr 29 - 3 pkt (22 : 29).

Wyniki III Halowego Turnieju Piłkarskiego - Futbol na Wielkiej Wyspie oraz zdjęcia zespołów.

Druga część "Dnia Piłkarza" odbyła się w szkolnej auli. Na zaproszenie pana Dyrektora naszą szkołę odwiedzili piłkarze Śląska Wrocław - Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski oraz Maciej Pałaszewski. Uczestnicy naszego turnieju mieli możliwość zadania pytań, zrobienia zdjęć oraz wzięcia autografów od zawodników "Ekstraklasy".

Następnie zawodnicy Śląska Wrocław wręczyli Dyrektorowi XI LO panu Wiesławowi Filipiakowi symboliczną koszulkę Śląska Wrocław z numerem "1" za zaangażowanie w promocję i rozwój piłki nożnej we Wrocławiu.

Dzień Piłkarza w XI LO -

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni za trud, walkę i zaangażowanie podczas sportowej rywalizacji. Gratulacje, dyplomy, medale oraz puchar wręczali nasi goście z ekstraklasowego Śląska Wrocław wspólnie z Dyrektorem XI LO.

Dzień Piłkarza w XI LO -

Turniej sędziowali uczniowie piłkarskich klas sportowych: Daniel Traczyk 3 SP, Damian Szaciło oraz Kacper Dumański (obaj 3 SW).

Dzień Piłkarza w XI LO -

Turniej zorganizowali: mgr Łukasz Szwiec oraz mgr Damian Chojka, natomiast zawody przeprowadzili: mgr Damian Chojka oraz mgr Marcin Jarosz. Zdjęcia wykonał mgr Tomasz Jęsiak, natomiast mgr Tomasz Piechnik przygotował spotkanie w auli oraz film o naszych gościach.

Dzień Piłkarza w XI LO -

Do zobaczenia w przyszłym roku na IV Halowym Turnieju Piłkarskim w XI LO.

27 lutego 2015 | Powrót do spisu wiadomości