Aktualności sportowe

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

We wtorek 23 czerwca 2015 r. w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław odbyły się Finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych 2015. Młodzieżowe Igrzyska Sportowe to rywalizacja wrocławskich szkół w dyscyplinach nieolimpijskich promująca Igrzyska World Games 2017.

Nasza szkoła wystąpiła we wszystkich konkurencjach przewidzianych dla szkół ponadgimnazjalnych. W wyścigu na ergometrach oraz w bulach nasi reprezentanci zwyciężyli, natomiast w przeciąganiu liny i korfbalu zajęliśmy III miejsca.

Tutaj relacja z MIS

Tutaj zdjęcia

Jako szkoła ponadgimnazjalna odnieśliśmy niesamowity sukces pod względem ilości uczniów obecnych na tych zawodach. Wśród wszystkich szkół uczestniczących w Igrzyskach (podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne) byliśmy drugą szkołą pod względem ilości uczniów (zawodnicy, kibice, wolontariusze) za co zostaliśmy nagrodzeni bonem wysokości 2000 zł do wydania na sprzęt sportowy.

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

W wyścigach na ergometrach startowali: Ola i Bogusia Gróbarczyk, Konrad Jeżak oraz Robert Dobosiewicz. Każdy zawodnik miał do przewiosłowania 2 minuty. Zwyciężyła drużyna, która przewiosłowała najwięcej metrów w ciągu 8 minut.

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

W turnieju gry w bule bezkonkurencyjni okazali się: Kinga Kalecińska, Wojtek Czwartos oraz Michał Podsiadło, którzy zwyciężyli we wszystkich pojedynkach.

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

W przeciąganiu liny wystartowali dowodzeni przez pana Tomasza Jęsiaka: Kinga Bilińska, Viktoria Jędrasik, Agnieszka Dobrowolska, Kamila Niemczynowska, Norbert Kowalczyk, Jakub Gigiel, Patryk Soyer oraz Igor Kiedrzyń.

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

W korfballu reprezentowali nas: Małgorzata Spaszewska, Kinga Bilińska, Klaudia Dyjewska, Jakub Gigiel, Daniel Dudek oraz Patryk Gajdamowicz.

Opiekę nad naszymi uczniami sprawowali: mgr Magdalena Wesołowska-Rańda, mgr Tomasz Jęsiak, mgr Damian Chojka, mgr Tomasz Piechnik oraz mgr Łukasz Szwiec.

24 czerwca 2015 | Powrót do spisu wiadomości