Destination Imagination

Destination Imagination, czyli w skrócie DI jest największym programem dla dzieci jak i młodzieży, nastawionym na sukcesywny, dający satysfakcje i zadowolenie rozwój kreatywności oraz umiejętności.

Dwie drużyny z naszej szkoły stawią czoła wyzwaniom na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbędzie się we Wrocławiu, w marcu 2018r.

Drużyna XILO w zdeterminowanym do pracy składzie: Julia Zakrocka, Wiktoria Matras, Alan Kowalczewski, Jadwiga Ważna, Paulina Zakrocka, Julia Zaremba.

Oraz druga równie pracowita drużyna o nazwie GLOXXI w której skład wchodzą: Agata Żebrowska, Dominika Drozd, Wojciech Świerc, Gabriela Kalmarczyk, Paulina Klisowska i Zuzanna Jakubek.

Oba składy znajdują się pod opieką p. Tomasza Piechnika oraz p. Marii Pająk.

Każda z drużyn miała obowiązek wybrać Wyzwanie, które zrealizuje i przedstawi (kreatywnie oczywiście!) na Olimpiadzie.

XILO wybrała Wyzwanie Społeczne, polegające na przedstawieniu w jak najbardziej odchodzący od typowych schematów sposób i rozwiązania jednego z problemów wybranej przez siebie grupy społecznej.

GLOXXI postawili natomiast na Wyzwanie Techniczne, czyli,,Labirynt Zdarzeń’’. Jak można się domyślić ich zadanie jest skomplikowane, ze względu na zaprojektowanie i zbudowanie Podróżnika Labiryntu, który będzie nawigował po losowo wybranym labiryncie.

Jak to się mówi ’’work in progress”. Prężnie działamy przy realizacji projektów już od października. Należy zaznaczyć iż nagrodą główną jest podróż do Stanów Zjednoczonych na Global Finals!

Trzymajcie za nas kciuki (nawet te u nóg)!