Olimpiady, konkursy, zawody

Uroczysta Gala VI Dyktanda Niepodległościowego

Uroczysta Gala VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii" w województwie dolnośląskim odbyła się 22 listopada w Domu Kultury "Bakara".

Uczestników uroczystości powitali organizatorzy konkursu na Dolnym Śląsku -dy­rek­tor Zespołu Szkół nr 14 Marek Łaź­niak i wi­ce­dy­rek­tor Anna Maćkowska. Wśród zaproszonych osób byli: Justyna Madejska, st. wi­zy­ta­tor Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Marek Wasiak, pre­zes Fundacji „Zawsze Warto” – ogól­no­pol­skiego or­ga­ni­za­tora kon­kursu, Elżbieta Kielman, pre­zes Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny, Dariusz Sośnicki, Redaktor Naczelny Wydawnictwa Ossolineum oraz Dorota Bator, me­to­dyk na­ucza­nia ję­zyka pol­skiego i dłu­go­letni pra­cow­nik Kolegium Nauczycielskiego, która wygłosiła ciekawy wykład o historii oznaczania w piśmie głosek języka polskiego.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Dla zdo­byw­ców pierw­szego miej­sca w każ­dej z nich była pa­miąt­kowa mo­neta wy­emi­to­wana przez Narodowy Bank Polski z oka­zji stu­le­cia od­zy­ska­nia przez Polskę nie­pod­le­gło­ści. Pozostali lau­re­aci otrzy­mali dy­plomy, na­grody książ­kowe oraz drobne upo­minki ufun­do­wane przez or­ga­ni­za­to­rów kon­kursu i prze­ka­zane przez Biuro Promocji Miasta Wrocławia. Podziękowania otrzy­mali rów­nież opie­ku­no­wie na­ukowi lau­re­atów i człon­ko­wie Wojewódzkiej Komisji Konkursu.

Mateusz Stachów z klasy 1A uzyskał siódme miejsce ex aequo z pięcioma osobami. Warto przypomnieć, że do konkursu w październiku początkowo zakwalifikowało się w kategorii szkół ponadgimnazjalnych aż 346 uczniów. Jeszcze raz wielkie, wielkie gratulacje!

Mateusz, pytany o własny sposób uczenia się ortografii, przyznał się do czytania książek.

Kto w przyszłym roku sięgnie po ortograficzne laury? Uczniowie, do czytania!

29 listopada 2018 | Katarzyna Bauman | Powrót do spisu wiadomości