im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Piłka siatkowa

"Przerwa na ruch" Mistrzostwa szkoły w siatkówce 3X3 2022/2023

W miniony piątek zakończyły się rozgrywki w siatkówce 3x3 w ramach szkolnego projektu "Przerwa na ruch". Przez 2 miesiące na długich przerwach, 21 drużyn rozegrało 51 meczów.

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja klasy 4D, II miejsce 3D, III miejsce ex aequo 1T i 1J. U chłopców najlepsze zespoły to : I miejsce 3D II miejsce 3D, III miejsce ex aequo 2A, 2C. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w rozgrywkach!

III Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej w LO XI

W dniu 30 – 31.03. 2017 w Zespole Szkół nr 19 odbył się międzyszkolny turniej piłki siatkowej, który został przeprowadzony przez nauczycieli : Marcina Jarosza i Grzegorza Jatczyszyna.

Turnieje siatkarskie gimnazjalistów w LO XI

Pierwszego dnia w rozgrywkach brały udział dziewczęta z Gimnazjum nr 7, Gimnazjum Wilczyce, Gimnazjum nr 13,

Gimnazjum nr 2 oraz LO XI. Drugiego dnia wystartowały reprezentacje chłopców ze szkół GM 13, GM 7, GM Wilczyce oraz LO XI. Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym a największa liczba wygranych wyłoniła zwycięzców.

Klasa 1 SP Mistrzem Szkoły

Klasa 1 SP w składzie Michał Poznański, Kacper Kaczmarek i Kuba Bohdanowicz zastała Mistrzem Szkoły w piłce siatkowej chłopców w roku szkolnym 2012/13.

Finał został rozegrany w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, jednak za oknami aura była typowo zimowa i padał gęsty śnieg. Nie przeszkodziło to jednak uczniom świętować ich wyjątkowego święta (dzień wagarowicza) i niestety frekwencja wśród kibiców była dosyć mizerna. Nie wpłynęło to jednak na poziom widowiska sportowego i niech żałują tylko ci, którzy nie widzieli tych wspaniałych ataków i widowiskowych bloków po obu stronach siatki.

Mecz finałowy został rozegrany do trzech zwycięskich setów do 25 punktów. Klasa 1 SW w składzie Paweł Sarnecki, Michał Frasyniuk, Damian Skorupa, Dawid Błachut i Tomasz Abratkiewicz okazała się nieznacznie gorsza przegrywając 1 : 3.

1 SP vs 1 SW - 3 : 1 (25 - 20, 25 - 17, 16 - 25, 25 - 20)

Mistrzostwa zorganizował oraz sędziował mgr Łukasz Szwiec, który składa podziękowania panu mgr Tomaszowi Jęsiakowi za wspaniałe zdjęcia z imprezy oraz absolwentowi naszej szkoły Mateuszowi Sitkowi za pomoc przy sędziowaniu meczu finałowego. Podziękowania również dla uczennic klasy 3 A Eweliny Chmielewskiej i Magdy Cabały za profesjonalną obsługę tablicy punktowej.

Półfinały rozegrane

W środę 13 marca 2013 r. rozegrane zostały półfinały Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców.

W pierwszym półfinale klasa 1 SP pokonała klasę 2 A - 2 : 1 (15 - 8, 14 - 16, 15 - 11).

Drugi półfinał niestety nie został rozegrany, gdyż klasa 3 B zrezygnowała z walki o finał, a zatem do finału dostała się klasa 1 SW, która stawiła się w komplecie.

Klasa 2 A grająca w składzie: Kamil Kostrzewa oraz "Kubusie" - Skubiszewski i Reklewski zajęła oficjalnie III miejsce w Mistrzostwach Szkoły.

Klasa 1 SP rozegrała półfinał w składzie: Michał Poznański, Kacper Kaczmarek i Jakub Bohdanowicz.

Wielki finał zostanie rozegrany w czwartek 21 marca 2013 r. na 6 godzinie lekcyjnej.

Mecze grupy II rozegrane

W środę 6 marca 2013 r zostały rozegrane trzy mecze w ramach Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie zgłoszone drużyny w pełnych składach.

Pierwszy mecz to pojedynek wicemistrzów z zeszłego roku, czyli klasy 2 A (Jakub Skubiszewski, Patryk Andrzejewski, Jakub Reklewski) z klasą 2 C (Grzegorz Benc, Adam Kołodziej, Łukasz Goriaczko). Lepsi w tym meczu okazali się siatkarze z klasy 2 A.

Kolejne mecze to pojedynki klasy 1 SW (Paweł Sarnecki, Michał Frasyniuk, Damian Skorupa, Tomasz Abratkiewicz) z klasami drugimi. W obu meczach zwycięstwo odnieśli pierwszoklasiści po 2 : 0.

Rozgrywki grupy pierwszej - wyniki

W środę 27 lutego grupa pierwsza rozegrała swoje mecze w ramach Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiły reprezentacje trzech klas: 3 B, 1 A oraz 1 SP. Na zawody tradycyjnie nie stawiła się klasa 3 LP! Udało się rozegrać wszystkie pojedynki między klasami i znamy już pierwszych półfinalistów, którymi są klasy 1 SP i 3 B. Klasa 1 A rozegra mecz o V miejsce.

Wyniki meczów:

1 SP vs 3 B 2 : 0 (15 - 11, 15 - 10)

1 A vs 3 B 0 : 2 (12 - 15, 11 - 15)

1 SP vs 1 A 2 : 1 (14 16, 15 - 9, 16 - 14)

Oficjalna kolejność:

1. 1 SP

2. 3 B

3. 1 A

W środę 6 marca rozegrane zostaną mecze grupy II pomiędzy klasami: 2 A, 2 C i 1 SW.

Mecze grupowe

W środę 27 lutego 2013 r. o godzinie 1510 odbędą się mecze grupy I w ramach Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców.

Mecz nr 1: 1 SP vs 1 A

Mecz nr 2: 3 B vs 3 LP

Natomiast w środę 6 marca rozegrane zostaną mecze grupy II również o godzinie 1510.