Program eTwinning

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.

PROJEKTY SĄ REALIZOWANE W LO nr XI od roku 2007

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery, narzędzi z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi;
  2. Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie. Potrzeba sprawniejszej, płynniejszej rozmowy, porozumienia mobilizuje uczniów do nauki języka;
  3. Temat projektu bardzo łatwo zintegrować z podstawą programową nawet kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, i realizować w ramach planowych zajęć, czyniąc treści edukacyjne znacznie atrakcyjniejszymi.

Zwycięski projekt w europejskim konkursie eTwinning

Zwycięskie projekty w ogólnopolskim konkursie eTwinning

Europejska Odznaka Jakości eTwinning:

PROJEKTY 2021/2022

PROJEKTY 2019/2020

PROJEKTY 2018/2019

PROJEKTY 2017/2018:

PROJEKTY 2016/2017:

PROJEKTY 2015/2016:

PROJEKTY 2014/2015:

PROJEKTY 2013/2014:

PROJEKTY 2012/2013:

PROJEKTY 2011/2012:

PROJEKTY 2010/2011:

Liceo scientifico "A. Volta", Italy (Anna Rosa Gioffre'), IES Can Vilumara, Spain (Felisa Freire), Lycée Ambroise Croizat, France (Catherine Grandmottet), BURSA POLİS KOLEJİ MÜDÜRLÜĞÜ, Turkey (Murat Yilmaz), College National, Romania (Oana Pitur)

PROJEKTY 2007-2010:

1." I'm a teen and loving it. - współpraca ze szkołą Izmir Kiz Lisesi, Turkey,

IES Can Vilumara, Spain, SZŠ a VOŠZ Liberec, Czech Republic. (p. I.Jodłowska, p.M.Pijanowski)

2. "Our life across borders" - we współpracy z SZŠ a VOŠZ Liberec, Czech Republic. (I.Jodłowska)

3. "Our customs and festiwals-similarities and differences among European countries", we współpracy ze

szkołami z Cypru, Włoch,Rumunii, Portugalii, Hiszpanii (p.A.Trojak).

4. "Great personalities in our countries' past and present". (p.J.Mikluszka we współpracy ze szkołą w Irlandii)

5. "Write a play with me!"- projekt realizowany ze szkołą i.s.i.s. C. Facchinetti Busto Arsizio, Italy. (p.M. Dąbrowska

oraz p.T.Piechnik).

6. "Endangered Animals In Our Cultures" -projekt realizowany ze szkołą rumuńską Colegiul Silvic „Bukovina”.

(p.M.Dąbrowska).