35 rocznica wolnych wyborów

4 czerwca 2024 roku reprezentacja naszej szkoły- uczniowie klasy 3A- o profilu prawniczym (z rozszerzona historia) wzięła udział w uroczystości w Centrum Historii Zajezdnia uświetniająca 35 rocznicę.

Wyborów do częściowo wolnego Sejmu i wolnego Senatu. Wśród zaproszonych gości byli liczni parlamentarzyści z naszego regionu, samorządowi działacze, Wojewoda Dolnośląski, Kurator Dolnośląska Oświaty, służby mundurowe i wojewoda dolnośląski. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, oficjalnych wystąpieniach Organizatora i Wojewody mogliśmy wysłuchać koncertu piosenek z tamtych lat w wykonaniu Orkiestr połączonych Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych i Komendy Wojewódzkiej Policji. Druga część odbywa się w budynku zajezdni. Była to "żywa lekcja historii"- debata z udziałem uczestników historii tamtych wydarzeń. Najbardziej porwał nas swoimi przeżyciami Władysław Frasyniuk i Bogdan Zdrojewski ale wszyscy uczestnicy w sposób bardzo empatyczny nawiązali kontakt z młodzieżą i przekazali bardzo wiele cennych myśli. Podstawa wszelkiego działania jest wspólny system wartości i przyzwoitość. Każdy z nas jest cenny dla szerzenia dobra i wartości demokratycznych. Wolność drogo kosztuje i trzeba o nią dbać.

6 czerwca 2024 | Damiana Nowak | Powrót do spisu wiadomości