Wymiana z niemiecką szkołą Mariengymnasium Jever

17.09.2019 wyruszyliśmy -12 uczniów i 2 nauczycieli do Niemiec. Po długiej podróży autobusem i pociągiem dotarliśmy do celu, gdzie ciepło i serdecznie przywitali nad gospodarze. Wspólny czas spędziliśmy na radosnej integracji, która pozwoliła nam przełamać pierwsze lody poznać trudne imiona i dać nadzieję na nowe przyjaźnie. Dzień zakończył się spotkaniem w Ratuszu, gdzie przyjął nas Burmistrz Miasta Jever, częstując tradycyjną fryzyjską herbatą. 18.09.2019- drugi dzień wymiany. Dzień rozpoczęliśmy wizytą w szkolnej bibliotece, gdzie powitał nas Dyrektor Mariengymnasium. Zapoznał nas z historią szkoły, wyraził radość z naszego przybycia. Kolejnym punktem dnia były kreatywne zadania, które pozwoliły na jeszcze lepszą integrację naszej polsko- niemieckiej grupy. Oprócz wspólnych zabaw wzięliśmy udział w żywej lekcji historii, która miała miejsce w Zamku. Jego właścicielka- Maria z Fryzji była również założycielką naszej niemieckiej szkoły partnerskiej i jej patronką. Niezwykłym punktem programu okazała się być wizyta na lokalnej farmie. Jej właściciel oprowadził nas po swoim gospodarstwie, gdzie znajdowało się ponad 70 krów. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak żyją zwierzęta hodowlane i skąd się bierze mleko. Mogliśmy spróbować lokalnych produktów, a także przejechać się na traktorze i w łyżce koparki. Świeże wiejskie powietrze i bezpośrednie obcowanie z przyrodą sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili, mimo, że ta zabawa nie należała do najczystszych. Zapraszamy na fotorelację.

2024 | 2019