Koło medyczne

Wymiana z niemiecką szkołą Mariengymnasium Jever dzień 7

24.09.2019, dzień siódmy" Krzywy bunkier" w miejscowości Sande był naszym pierwszym celem do zdobycia tego dnia.

Było to wyzwanie tylko dla najbardziej wytrzymałych! Ta krzywo stojąca betonowa budowla dostarczyła nam nie lada wrażeń. Uzbrojeni w kaski wyszliśmy z krzywego bunkra lekko chwiejnym krokiem.Kościół Garnizonowy w Wilhelmshaven, przycumowany liną do ziemi, w którym znajdował się herb Wrocławia, zrobił na nas duże wrażenie.W Wilhelmshaven zwiedziliśmy potężny okręt wojenny oraz łódź podwodną w Muzeum Marynarki. Następnie popłynęliśmy statkiem, zwiedzając zatokę i port. Wieczorem spotkaliśmy się na wieczorze pożegnalnym u jednej z rodzin goszczących. Tam wspominaliśmy z naszymi niemieckimi partnerami wspólnie spędzone chwile, śpiewając i bawiąc się przy ognisku.

30 września 2019 | Anita Piechnik, Monika Cieślak | Powrót do spisu wiadomości