Koło medyczne

Projekt – Koło medyczne

Koło medyczne działa w naszej szkole od początku tego roku na podstawie umowy podpisanej przez dyrektora szkoły i rektora Uniwersytetu Medycznego. Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej wiedzę, prowadzącej do poszerzenia i uatrakcyjnienia oferty dydaktycznej oraz promocji kierunków studiów realizowanych na Uniwersytecie, a także podnoszenie jakości kształcenia młodzieży licealnej oraz zachęcania jej do kontynuowania na poziomie wyższym.

W ramach umowy Uniwersytet Medyczny umożliwia uczniom naszej szkoły, zrzeszonym w kole medycznym, uczestnictwo w wybranych zajęciach praktycznych organizowanych przez uczelnię. Uczniowie od września 2018 do czerwca 2019 będą mieli możliwość wzięcia udziału w dziesięciu spośród poniższych zajęć:

1. Zwiedzanie Muzeum Anatomii - połączone z krótką lekcją muzealną +
  2. Zwiedzanie Muzeum Farmacji - połączone z krótką lekcją muzealną
  3. Zajęcia z zakresu histologii w laboratoriach +
  4. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Roślin Leczniczych
  5. Zajęcia z zakresu patomorfologii - połączone ze zwiedzaniem sal ze stołami sekcyjnymi
  6. Zajęcia prowadzone przez położne z zakresu antykoncepcji oraz zdrowia (np. temat "choroby przenoszone drogą płciową")
  7. Zajęcia z pierwszej pomocy na fantomie
  8. Zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej+
  9. Zajęcia z zakresu DNA
  10. Zajęcia laboratoryjne z zakresu mikrobiologii +
  11. Zajęcia z zakresu psychiatrii dotyczące mózgu
  12. Zwiedzanie laboratoriów Technologii Postaci Leku

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i nasi uczniowie zrealizowali już 4 tematy (zaznaczone +).

Listopad 2019

Październik 2019