Z energią na rzecz ochrony klimatu

Projekt : „Z energią na rzecz ochrony klimatu” Fundacji GAP Polska realizowany w szkole w roku 2011/12 przez nauczycieli zespołu przedmiotów przyrodniczych

Program "Mam haka na raka"

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Programie "Mam haka na raka" dotyczącym profilaktyki nowotworowej, a konkretnie raka płuc. W programie może wziąć udział dowolna ilość zespołów 3-5 osobowych. Zespoły należy zarejestrować do końca listopada, więc prosimy o szybkie zgłaszanie się. W ramach programu uczniowie będą szkoleni on - line, a potem będą brać udział w różnych działaniach propagujących zdobytą wiedzę w środowisku np Dzień Hakowicza, Warsztat Kreatywny, konkurs "Znajdź haka na raka".

Nauczyciele biologii, psycholog szkolny

Podsumowanie obrad Uczniowskiego Parlamentu Naukowego

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w obradach Uczniowskiego Parlamentu Naukowego (UPN), realizowanego podczas XIII DFN w ramach europejskiego projektu 2WAYS. Było to ciekawe i przyjemne wydarzenie. 17 września przez wiele godzin 55 uczniów pracowało w 4 komitetach tematycznych. Znakomicie przygotowani do obrad, prowadzili trudne, ale dojrzałe rozmowy na niełatwe, kontrowersyjne tematy. Pod koniec dnia sformułowali 4 rezolucje. Następnego dnia w pięknej sali sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia odbyło się Zgromadzenie Ogólne Parlamentu, podczas którego rezolucje były dyskutowane i głosowane. Powołano specjalne jury, którego zadaniem było wyłonienie z grona 55 wrocławskich licealistów dwojga reprezentantów, którzy 30 XI i 1 XII w Brukseli reprezentować będą Dolnośląski Festiwal Nauki, Wrocław i Polskę na obradach Europejskiego Uczniowskiego Parlamentu Naukowego podczas Finału projektu 2WAYS.

W Brukseli reprezentować nas będą: Oliwier Czyż z VII LO i Krzysztof Zdobylak z XIV LO.

UPN_zbiorowe_zdj__cie1
Uczestnicy obrad